#Haksedagazetesi
TWİTTER takip
Son Dakika
PKK operasyonunda bir kişi tutuklandı Sahte rapor hazırlayan 12 kişi tutuklandı "Makam ve mevki lütuf olduğu kadar imtihandır" Bayramda İslam Şehitleri unutulmadı Peygamber sevdalıları Muş’ta bayramlaştı 5 binden fazla engelliye evde bakım hizmeti veriliyor Varto DBP eski ilçe başkanı PKK'den tutuklandı Yeni valimiz ‘Aziz Yıldırım’ Miniklerin Ramazan sevinci Rektör Polat öğrencilere hitap etti
'Makam ve mevki lütuf olduğu kadar imtihandır'
"Makam ve mevki lütuf olduğu kadar imtihandır"
 
Bayramda İslam Şehitleri unutulmadı
Bayramda İslam Şehitleri unutulmadı
 
Yeni valimiz ‘Aziz Yıldırım’
Yeni valimiz ‘Aziz Yıldırım’
 
Miniklerin Ramazan sevinci
Miniklerin Ramazan sevinci
Mehmet GÖKTAŞ
 

Yıkılıp yok olmaktan korkan ülke

Mehmet GÖKTAŞ

mgoktas@dogruhaber.com.tr
15 Mayıs 2017 Pazartesi 19:49
Yazdır

Bugün dünyada yaklaşık iki yüz altı ülke bulunmaktadır. Bunlardan yüz doksan iki tanesi Birleşmiş Milletler'e üyedir ve bütün uluslarca tanınmaktadır.

Bu devletlerin her birinin geçmişleri, gelecekleri, gelişmişlikleri, her birinin kendi çevresinde bir takım sosyal ve siyasi sorunları ayrı konu.

Fakat bunlardan hiç birinin bir anda dağılma, yok olup gitme sorunu yoktur. israil hariç.

Evet, haritada her birinin ayrı yeri ve bayrağı olan bu devletlerin, bu ülkelerin çok büyük bir kısmı nüfusu oldukça az, askeri, ekonomi ve teknolojik açıdan güçsüz mü güçsüz. Fakat buna rağmen hiç biri yok olup gitme korkusu yaşamıyor, bu ülkelerin insanı gece olunca rahatça uyuyabiliyor.

israil hariç dedik. Hem de bunca askeri ve teknolojik gücüne rağmen, dünyanın önde gelen silah üreticisi ve satıcısı olmasına rağmen bir anda yok olma tehlikesiyle yaşayıp durmaktadır.

Çünkü oturduğu toprakları gasp yoluyla, hırsızlık yoluyla ele geçirmiştir. Gasp ettiği evi, gasp ettiği otomobili kullanan birisi ne kadar tedirginse israil de aynı şekilde tedirgindir, korku ve panik halindedir.

Bugün 15 Mayıs Filistinliler için Nekbe-felaket günüdür. israil denilen gasıp terör devleti başta İngiltere olmak üzere emperyalistler tarafından 15 Mayıs 1948 yılında kurulmuştur.

Siyonist devlet gasp işine hala devam etmektedir. Bu arada en az altı milyon Filistinli ülkelerinin dışında, Ürdün, Suriye ve Lübnan'da mülteci olarak yaşamaktadır.

Ve bu insanların her biri bir gün kendi ülkelerine dönmenin özlemiyle yaşamaktadırlar. Ve bu insanlar nüfus bakımından hızla çoğalmaktadırlar.

israil işte bu yüzden her gece yatağından sıçrayarak uyanmaktadır, gasp ettikleri toprakların, evlerin sahipleri her gece israilin rüyalarına girmektedir.

1948'den bu yana israil diye bir devlet vardır. Hiç de uzun bir zaman değildir. Çoğumuzun yakınında, çevresinde bu tarihten önce doğan nice insan vardır. Ya siyonist devlet normal bir insan kadar yaşamamıştır ve yaşamayacaktır.

Varsın büyük bir teknolojiye sahip olsun, varsın ciddi bir silah sanayi olsun, varsın sayısız nükleer başlığa sahip olsun. Kendisi de biliyor ki bir gün kesinlikle yok olacaktır, dağılıp gidecektir

Biz bunu söylerken ne israili tanımayan Filistinlilerin idealleri adına konuşuyoruz ne de ideolojik bir okuma yapıyoruz. Biz sadece israillileri gözlerinin içine bakarak tedirgin duruşlarını izleyerek konuşuyoruz.

Evet, 15 Mayıs 1948 yılında Müslümanların kan ve gözyaşları üzerine kurulan bu siyonist terör devletinin yok olup gidişini bizlere göstermesini Rabbimizden niyaz ediyoruz. Hem sadece göstermesini değil, yıkılıp gidişinde katkımızın olmasını da.

Köşe Yazısı Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 
Yazarlar
Misafir Yazarlar
Namaz Vakitleri
İmsak
05:35
Güneş
07:15
Öğlen
13:00
İkindi
15:58
Akşam
18:22
Yatsı
19:51
MUŞ NÖBETÇİ ECZANELERİ
Videogaleri
MUŞ KUTLU DOĞUM 2016
Finans
İMKB 100
77.987
USD ALIŞ
3.0800
USD SATIŞ
3.1000
EURO ALIŞ
3.3900
EURO SATIŞ
3.4150
POUND ALIŞ
3.7530
POUND SATIŞ
3.8160
ALTIN ALIŞ
125.2200
ALTIN SATIŞ
126.3200
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1967 Apollo 7 uzay aracı Dünya yörüngesinde 163 kez döndükten sonra güvenli bir şekilde Atlantik Okyanusu'na indi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur